شرکت سامسونگ در حال برنامه ریزی برای رونمایی گوشی هوشمند تاشو در سال جاری است.

CNBC گزارش داده که مدیرعامل شرکت سامسونگ، DJ Koh اشاره کرد که این دستگاه می تواند در کنفرانس توسعه دهندگان سامسونگ در ماه نوامبر عرضه شود، اما مشخص نیست که آیا مصرف کنندگان در سال جاری می توانند این تلفن همراه را خریداری کنند.

Koh اعتراف کرد که دستگاه دارای رمز و راز پیچیده به منظور توسعه است و شایعات حاکی از آن است سامسونگ قصد دارد یک گوشی با صفحه نمایش تاشو تحت شرکت گلکسی نوت خط راه اندازی کرده است.

samsung foldable 2

سامسونگ سالهاست که دارای صفحه نمایش منعطف OLED است و این شرکت اولین نمونه این صفحه نمایش را در سال 2012 عرضه کرد.

از آن سال به بعد بنا به گزارش هایی سامسونگ در حال آزمایش گوشی های هوشمندیست که دارای دو صفحه نمایش است. Koh هیچ چیزی درباره اینکه از گوشی هوشمند تاشو چه انتظاراتی دارد عنوان نمی کند؛ او فقط دستگاه را تحسین می کند و می گوید که این دستگاه ویژگی هایی دارد که مصرف کننده را وادار میکند که واژه “وای” را (به دلیل حیرت زیاد) به زبان بیاورد.

سامسونگ در سال 2014 یک آگهی مفهومی مرتبط با موبایل هوشمند بالقوه انعطاف پذیر منتشر کرد. این آگهی شامل تبلت هوشمندی بود که با قابلیت انعطاف پذیری به موبایل هوشمندی تبدیل میشد که به راحتی در جیب جای می گرفت.

با توجه به گزارش سامسونگ ممکن است این دستگاه در اوایل سال آینده در وال استریت ژورنال که شامل یک صفحه نمایش 7 اینچی است رو نمایی شود. بنا به اطلاعاتی که به بیرون آمده است صفحه نمایش دستگاه مانند کیف پول از وسط خم می شود در حالی که سطح منحنی تاشده دستگاه یک نوار کوچک از اطلاعات را نشان می دهد.

samsung foldable 3

سامسونگ تنها شرکتی نیست که در حال ساخت دستگاه های منعطف است؛ لنوو در حال کار بر روی تلفن و تبلت های انعطاف پذیر است؛ مایکروسافت سالهاست رویای ساخت سرفیس دو بعدی را در سر دارد. ال جی نیز در اوایل سال جاری یک تلوزیون 65اینچ OLED را نیز رونمایی کرد.